Resultatlister Rett Vest 22.april 2006
Maraton menn 17 - 34 år
1   David Johnson RKNUWC Norge 3:13.27
2   Chris Rinde Bergen 3:39.03
3   Andreas Bakkerud RKNUWC Danmark 3:52.49
Maraton menn 40 - 44 år
1   Trond F Aarre Nordfjordeid 4:00.21
2   Olav Mølster Florø 4:30.47
Maraton menn 45 - 49 år
1   Dagmund Ramsdal Eikefjord 3:19.08
2   Kjell Kandal Hansen Laksevåg 3:52.42
3   Alf Gaupås Ytre Arna 4:02.17
Maraton menn 50 - 54 år
1   Arvid Tangerås Strandebarm 3:17.12
2   Lars Raae Stryn 4:08.37
3   Jan Ringheim Fana 4:27.48
4   Inge Asbjørn Haugen Hornindal 4:47.19
Maraton menn 55 - 59 år
1   Helge  Fuglseth Ålesund 3:10.02
2   Kip Sumner RKNUWC Canada 3:35.30
3   Øyvind  Watne Førde 3:56.22
Maraton menn 60 - 64 år
1   Gunnar Wulvik Kleppestø 3:53.26
2   Knut Anderssen Hvalstad 4:30.46
3   Per Jan Helset Langevåg 4:38.06
4   Dag Sture Eine Friis Oslo 4:59.36
Maraton menn 65 - 69 år
1   Jens Wollebæk Ås 4:52.18
Maraton menn 70 - 74 år
1   Leif Feøy Ålesund 3:39.49
2   Per Gundersen Langevåg 4:10.03
Maraton kvinner 45 - 49 år
1   Oddny Ringheim Fana 4:00.45
Halvmaraton menn 17 - 34 år
1   Kurt Norheim Hafslo 1:31.58
2   Håkon Svoen Naustdal 1:35.52
3   Anthony Anyona RKNUWC Kenya 1:38.53
4   Mikal Johansen Florø 1:40.16
5   László Jakab RKNUWC Ungarn 1:42.54
6   Dick Muyambi RKNUWC Uganda 1:48.30
7   Mario Villalba RKNUWC Paraguay 2:15.34
Halvmaraton menn 35 - 39 år
1   Ulf Tommy Nilsen Tiller 1:30.59
2   Eivind Senneseth Florø 1:33.30
3   Ørjan Raknes Forthun Måløy 1:37.46
4   Rune Horgen Florø 1:40.12
Halvmaraton menn 40 - 44 år
1   Odd Rognebakke Naustdal 1:20.37
2   Robert Gelin Rysjedal Førde 1:57.59
Halvmaraton menn 45 - 49 år
1   Dagmunn Fauske Sande i Sunnfjord 1:34.52
2   Øivind Gjengseth Florø 2:15.11
Halvmaraton menn 50 - 54 år
1   Magnar Gangsø Sande i Sunnfjord 2:06.03
Halvmaraton menn 55 - 59 år
1   Tor Alfred Bergvatn Førde 1:36.20
2   Johannes Idsø Sogndal 1:38.20
3   Johnny Fløtre Sandane 1:40.04
4   Rolf Tennebø Sandane 1:48.19
Halvmaraton menn 60 - 64 år
1   Johs Sletthaug Bergen 1:48.34
2   Arne Rognebakke Bergen 1:59.22
3   Ludvig Birkeland Førde 2:00.03
4   Jan E Holvik Måløy 2:19.27
Halvmaraton menn 65 - 69 år
1   Aksel Løvenholm Øvre Ervik 1:59.53
Halvmaraton kvinner 17 - 34 år
1   Audhild Hestad Gaular 1:27.54
2   Katsia Pabortsava RKNUWC Kviterussland 1:43.00
3   Lise Grønbukt Florø 1:49.04
4   Mattie Govan RKNUWC England 2:01.04
Halvmaraton kvinner 45 - 49 år
1   Margreet Mayer Måløy 2:23.00
Halvmaraton kvinner 50 - 54 år
1   Torill Selvik Jacobsen Førde 2:01.22
10km menn 12 - 16 år
1   Odd-Anders Grimsbø Førde 43.42
2   Øyvind Olav Ramsdal Eikefjord 1:15.51
10km menn 17 - 29 år
1   Ørjan Hov Førde 38.54
2   Halvard Gram Førde 39.03
3   Knut Solheim Florø 39.43
4   Tor Inge Øvrebotten Svelgen 45.01
5   David Sengeh RKNUWC Sierra Leone 55.37
6   Maciej Krolikowski RKNUWC Polen 56.44
10km menn 30 - 39 år
1   Stig Solheim Florø 39.30
2   André Høyset Eikefjord 43.38
3   Johnny Grotle Florø 43.59
4   Inge Værøy Florø 44.08
5   Martin Eimhjellen Hyen 44.08
10km menn 40 - 49 år
1   Tom Roger Johansen Fana 35.45
2   Magnar Solheim Norddalsfjord 37.09
3   Kjell Mundal Vassenden 37.33
4   Harry Solheim Florø 38.43
5   Olav Terøy Stavang 40.10
6   Gunnar Helgås Florø 41.24
7   Frode Geir Farsund Førde 41.39
8   Per Oddvar Lien Kyrkjebø 42.05
9   Atle Gjengedal Naustdal 43.35
10   Albert Frøyen Florø 43.43
11   Otto Svein Ramsdal Florø 45.00
12   Karsten Seim Førde 45.18
13   Terje O. Andal Naustdal 45.43
14   Martin Skulbørstad Florø 45.44
15   Geir Tore Leversund Eikefjord 46.42
16   Jostein Berntsen Førde 47.33
17   Ove Grimsbø Førde 47.39
18   Jan Karsten Nygård Bremanger 47.41
19   Nils Holme Hyen 48.09
20   Oddvar Røsten Oslo 48.42
21   Jan Rune Flølo Naustdal 48.43
22   Klaus Muller Sogndal 48.51
23   Magnus Frøyen Florø 49.29
24   Norvall Klungresæter Bremanger 50.24
25   Bjarte Liseth Eikefjord 53.10
10km menn 50 - 59 år
1   Harald Nygård Florø 34.56
2   Aage Torvanger Florø 38.45
3   Egil Gulholm Naustdal 39.11
4   Kjell Navelsaker Vassenden 40.37
5   Einar Strand Olden 41.38
6   Brynjar Holsen Eikefjord 43.54
7   Kjartan Kvellestad Florø 44.29
8   Rune Holme Florø 45.05
9   Jon Bakke Svelgen 45.15
10   Norvald  Ospehaug Naustdal 45.27
11   Egil Jacobsen Førde 45.30
12   Svein Erlend Rød Førde 45.56
13   Olav Lyslo Innvik 46.29
14   Peter Olav Midthun Førde 48.38
15   Arne Hauge Høyanger 49.26
16   Leif Arne Kilnes Førde 49.31
17   Gunnar Øvrebotten Førde 50.10
18   Lars Ulvestad Sandane 51.00
19   Terje Mo Førde 51.44
20   Fred Fee RKNUWC Canada 52.55
21   Nils Lauvås Lindås 56.14
22   Harry Gram Førde 56.39
23   Asbjørn Rygg Sandane 59.15
10km menn 60 - 69 år
1   Arne Mjelde Haus 40.31
2   Jostein Visnes Almenningen 46.16
3   Odd Haugsbakk Naustdal 47.12
4   Lars Håheim Olsvik 52.01
5   Anders Sølvberg Førde 52.51
6   Andreas Etterlid Førde 53.36
7   Kristian Strømmen Førde 54.44
8   Olav K Øvrebotten Svelgen 55.51
9   Hans Bjørn Kvalsvik Florø 58.54
10   Aksel Holme Førde 59.55
10km menn 70 - 79 år
1   Kjell Odd Steinset Skei i Jølster 47.05
2   Arne Jon Solheim Florø 59.46
3   Svein Myking Os 1:05.51
10km kvinner 17 - 29 år
1   Merete Helgheim Måløy 39.34
2   Anne-Lise Rygg Førde 44.54
10km kvinner 30 - 39 år
1   Heidi Indrebø Florø 51.05
2   Kari Melheim Ottesen Florø 54.41
10km kvinner 40 - 49 år
1   Norunn Stavø Florø 40.48
2   Anne Schei Naustdal 46.32
3   Monique Eide Florø 47.13
4   Ingunn Selås Florø 48.50
5   Gro Utkilen Florø 49.01
6   Ester Frøyen Florø 49.32
10km kvinner 50 - 59 år
1   Jofrid Sundal Florø 49.33
2   Liv Berge Åheim 54.33
10km kvinner 60 - 69 år
1   Johanne Marie Erstad Søre Fjell 56.59
5km menn 12 - 13 år
1   Magnus Myrhol Svelgen 21.52
2   Ole Martin Gjerde Svelgen 21.54
3   Sindre V. Alisøy Førde 21.59
4   Espen Aahjem Førde 23.06
6   Terje Kristoffer Trengereid Florø 23.59
7   Leon Røsten Oslo 24.31
8   Lars Andreas Trengereid Florø 25.27
5   Roger Øye Pollen Førde 23.29
9   Petter Kittang Florø 26.22
5km menn 14 - 15 år
1   Øyvind Kjerpeseth Florø 19.38
2   Kristoffer Hove Florø 20.24
3   Lars Andreas Myklebust Florø 21.43
4   Daniel Mallasvik Naustdal 22.44
5   Ruben A Vaksdal Bergen 26.30
6   Marius R Horgen Florø 30.30
5km menn 16 - 17 år
1   Per-Johan Aahjem Førde 20.46
2   Hauk Røsten Oslo 24.32
5km menn 40 - 49 år
1   Kjell Bjarne Midtbø Norddalsfjord 21.08
2   Stig Gjerde Svelgen 22.40
3   Svein Ove Alisøy Førde 22.49
4   Bjarte  Pollen Førde 26.23
5km menn 50 - 59 år
1   Arnstein Sunde Florø 21.55
2   Ståle Thuland Kyrkjebø 23.56
5km menn 60 - 69 år
1   Harald Klakegg Førde 25.46
2   Sigurd Netland Sandane 26.18
3   Ragnar Grimeland Førde 26.32
5km menn 70 - 79 år
1   Kåre Ness Askvoll 30.06
2   Jon Jorde Dale 41.26
5km kvinner 12 - 13 år
1   Malene Indrebø Langlo Florø 22.51
2   Norill Therese Norheim Førde 37.10
5km kvinner 14 - 15 år
1   Kari B Hole Førde 22.58
5km kvinner 30 - 39 år
1   Charlotte Owen Wales 32.14
5km kvinner 50 - 59 år
1   Anne Marie Fagerstrøm Florø 25.36
2   Jorunn Sundal Høyanger 26.33
5km kvinner 60 - 69 år
1   Else Karin Daling Førde 27.03
2   Grethe Maren Myklestad Sogndal 30.45
10km utan tidtaking
    Gerd Sissel Kinn Florø  
    Emilie Hjertenes Aguirre Florø  
    Målfrid Ottesen Florø  
    Svein Stusdal Florø  
    Edith Alræk Florø  
    Kjell Agledal Florø  
    Terje  Standal Florø  
    Reidar Høyset Eikefjord  
    Christian Hjertenes Aguirre Florø  
    Margrethe Stavang Florø  
    Ragnhild Høyset Eikefjord  
    Daniel Hjertenes Aguirre Florø  
    Nils Gisle Fløholm Florø  
    Anne Margrethe Hjertenes Florø  
    Aud Agledal Eikefjord  
    Rolf Endestad Florø  
    Torill Irene Barstad Florø  
    Willy Edvardsen Florø  
    Anny Langø Florø  
    Odd Nedrebø Førde  
    Einar Baardsen Førde  
    Erna Stusdal Florø  
    Oddvar Kjell Grotle Florø  
    Martin Inge Grotle Florø  
    Solveig Endestad Svardal Eikefjord  
    Anny Ravnestad Høyanger  
    Dag-Rune Mallasvik Naustdal  
    Vidar Steinhovden Trondheim  
    Margot Svarthumle Florø  
    Ingunn Skeide Bulandet  
    Sissel Strømmen Florø  
    Steinar A Midtbø Norddalsfjord  
    Kari Orheim Florø  
    Jorunn Giil Florø  
    Turid Weckhorst Florø  
    Ståle Mulehamn Svelgen  
5km utan tidtaking  
    Anita Stenevik Florø  
    Joakim Norheim Heggestad Gaupne  
    Leif-Martin Reknes Florø  
    Leiv Magne Berge Kyrkjebø  
    Inga Jacobsen Bergen  
    Øyvind  Vaksdal Bergen  
    Rannveig Berge Kyrkjebø  
    Herdis Elin Lexau Florø  
    Reidar Berge Kyrkjebø  
    Astrid Trengereid Florø  
    Ruben Amundsen Vaksdal Bergen  
    Ingrid Næss Johansen Fana  
    Per Trygve Berge Kyrkjebø  
    Ragnhild Næss Fana  
    Bertel Gjøringbø Florø  
    Martin Amundsen Vaksdal Bergen  
    Reidar Huus Balestrand  
    Olaug Stavø Florø  
    Magnhild Myklebust Florø  
    Anny Brandsøy Florø  
    Kari Ann Søreide Florø  
    Lena Agledal Nordal Hyen  
    Petter Refsnes Florø  
    Oddrun Furesund Florø  
    Arne Haugland Naustdal  
    Signe Nordvik Florø  
    Hildegunn Kvistad Florø  
    Solveig Borren Vassenden  
    Bente Linn Borren Hukset Vassenden  
    Svein Rune Borren Hukset Vassenden  
    Oddvar Førde Svelgen  
    Kathrine Holme Jessheim  
    Maja Elise Natvik Florø  
    Else Grov Florø  
    Per Arne Borren Hukset Vassenden  
    Anne Solfrid Borren Vassenden  
    Sigbjørn Vårdal Askvoll  
    Anita Holme Florø  
    Ingunn Berge Kyrkjebø  
    Bjørg Higraff Norddalsfjord  
    Svein Higraff Norddalsfjord  
    Ingunn Bergheim Eikefjord  
    Marit Solheim Sørdal Florø  
Knaxløpet (4,2km)  
    Tor Frøyen Vereide Florø  
    Ørjan Ørjansen Solheim Florø  
    Malene Magnussen Florø  
    Ailen Norheim Ekrene Gaupne  
    Kristoffer Magnussen Florø  
    Martine  Mallasvik Naustdal  
    Sondre Aahjem Førde  
    Sedrik Kauppi Norheim Gaupne  
    Kamilla Hope Kleppenes Florø  
    Einar Hope Kleppenes Florø  
    Simen Halvorsen Florø  
    Sivert Veseth Florø  
    Marius Andre Langø Florø  
    Mathias Johansen Florø  
    Mathilde Johansen Florø  
    Maren Johanne Johansen Myklebust Florø  
    Vilde Johansen Florø  
    Sivert Andersen Florø  
    Elise Andersen Florø  
    Christian Strømsøy Florø  
    Christian Gjøringbø Olsen Florø  
    Øystein Gjøringbø Olsen Florø  
    Marianne Gjøringbø Olsen Florø  
    Elisabeth Brendefur Yndestad Florø  
    Jenny Solheim-Olsen Florø  
    Brita Solheim-Olsen Florø  
    Martin Brendefur Yndestad Florø  
    Knut Riste Helgås Florø  
    Håkon Riste Helgås Florø  
    Anders Olai Grotle Florø  
    Marco Lyngstad Florø  
    Marica Lyngstad Florø  
    Kristi Strømmen Kjerpeset Florø  
    Selma Førde Florø  
    Samuel Førde Florø  
    Karoline Orheim Pedersen Florø  
    Henrik Vangsnes Valberg Florø  
    Hanna Haugen Strand Florø  
    Silje Marie Agledal Florø  
    Marte Kittang Florø  
    Karen Kittang Florø  
    Vegard Ramsdal Florø  
    Andreas Rylandsholm Florø  
    Erlend Hove Florø  
    Runar Hove Florø  
    Aksel Bauge Florø  
    Aleksander Glørstad Florø  
    Mads Skulbørstad Florø  
    Henrik Solheim Økland Florø  
    Skjalg Are Lyngstad Florø  
    Olgeir Eide Sundal Florø  
    Fedrik Indrebø Langlo Florø  
    Markus Indrebø Langlo Florø  
    Hanne Brendehaug Florø  
    Elin Brendehaug Florø  
    Kristina Bauge Florø  
    Andreas Rauset Sandane  
    Eirik Rauset Sandane  
    Britt Alise Eimhjellen Hyen  
    Camilla Eimhjellen Hyen  
    Tore Eimhjellen Hyen  
    Sander Ottesen Florø  
    Ellen Lovise Nygård Florø  
    Astrid Dyrli Florø  
    Erlend Berentsen Førde  
    Pernille Berentsen Førde  
    Stefan Aase Florø  
    Anders Bøe Sørensen Florø  
    Patrick Thiliban Florø  
    Kalyani Isabel Magnussen Florø  
    Magnus Rotnes Florø  
    Stine Rotnes Florø  
    Mona Larsen Florø  
    Anna Beate Helle Florø  
    Lasse Nordem Føleide Florø  
    Ole Mowatt Solheim Florø  
    June Mowatt Solheim Florø  
    Per Arne Borren Hukset Vassenden  
    Putli Jasmine B Hellesen Florø  
    Thomas H. Førde Florø  
    Adrian H. Førde Florø  
    Thale Johansen Florø  
    Iselin Johansen Myklebust Florø  
    Bendik Liseth Eikefjord  
    Lars Daniel Heimsæter Eikefjord  
    Live Frammarsvik Florø  
    Andreas Hereid Florø  
    Vetle Dyrli Frøyen Florø  
    Lina Heimtun Florø  
    Ingeborg Heimset Florø  
    Sivert Solheim Florø  
    Maria Pedersen Florø  
    Rakel Ottesen Florø  
    Eivor Ottesen Florø  
    Kristian Værøy Florø  
    Martin Gjelsvik Myrbakk Florø  
    Marita Gjerde Svelgen  
    Thea Ø. Solheim Florø