Florø Maraton Rett Vest:
Arrangement :
Grupper :
Resultatliste 21. april 2012
  x x --------------------------------      
Maraton menn 40-44 år
1   2   Torbjørn Os Førde CK Naustdal 3:03:15
2   1   Geir Nygård Førde IL Førde 3:10:57
3   3   Inge Værøy   Florø 3:18:17
Maraton menn 45-49 år
1   4   Helge Hafsås Olden IL Olden 2:50:13
2   5   Bjørn Fretland Jotun IL Øvre Årdal 3:01:54
3   12   Sverre Solhaug IL Fri Espeland 4:01:22
Maraton menn 50-54 år
1   13   Alf Gaupås Kondis Bergen Ytre Arna 4:02:05
Maraton menn 55-59 år
1   8   Kåre Fauske Gaular Bygstad 3:50:48
2   7   Lars Raae Stryn IL Stryn 4:21:07
3   6   Inge Asbjørn Haugen Hornindal IL Nordfjordeid 4:24:39
Maraton menn 60-64 år
1   11   Wiggo Bakken Jevnaker IF Jevnaker 5:08:37
Maraton menn 65-69 år
1   9   Per Jan Helset Langevåg IL Langevåg 5:03:10
Maraton menn 75-79 år
1   10   Leif Feøy Ålesund FIK Ålesund 4:12:38
Halvmaraton menn 17-34 år
1   101   Øyvind Loftås Mjølkeråen Mjølkeråen 1:22:49
2   100   Frank Tore Tveit Jølster IL Vassenden 1:26:54
3   119   Vegard Nord S og Fj Politi Florø 1:36:10
Halvmaraton menn 35-39 år
1   102   Eldar Andreassen   Ask 1:39:22
Halvmaraton menn 40-44 år
1   103   Jan Ketil Vinnes Ålesund Kondis Ålesund 1:20:43
Halvmaraton menn 45-49 år
1   105   Knut Kongsvik Førde IL Førde 1:35:26
2   104   Charles Litsheim Akilles Førde 1:38:10
Halvmaraton menn 50-54 år
1   106   Dagmunn Fauske   Sande i S.fjord 1:38:51
Halvmaraton menn 55-59 år
1   108   Jan-Ove Giske Ålesund FIK Vatne 1:41:20
2   107   Emil Horstad Førde IL Førde 1:51:40
Halvmaraton menn 60-64 år
1   110   Egil Jacobsen   Førde 1:44:41
2   121   Gunnar Nordhus Aks-77 Nesttun 1:48:34
3   109   Rolf Tennebø SFE-BIL Sandane 1:51:35
Halvmaraton menn 65-69 år
1   111   Lars Ulvestad SFE-BIL Sandane 1:56:11
2   112   Steinar Øen Tertnes IL Tertnes 2:11:05
Halvmaraton menn 70-74 år
1   124   Jan Lillemoen Hovding Fyllingsdalen 2:02:59
Halvmaraton menn 75-79 år
1   122   Per Gundersen Ålesund FIK Langevåg 1:58:34
Halvmaraton kvinner 17-34 år
1   114   Audhild Hestad Gaular IL Skilbrei 1:25:27
2   116   Anne-Lise Rygg   Førde 1:47:43
3   123   Mari Torvanger Florø Turn & IF Bremanger 1:47:44
4   115   Jorun Tennebø   Bergen 1:57:28
Halvmaraton kvinner 40-44 år
1   120   Anette Kristiansen Fenring IL Rådal 2:35:47
Halvmaraton kvinner 45-49 år
1   117   Anita Stenevik Florø Turn & IF Florø 1:36:58
SFE-mila menn 12-16 år
1   202   Mass-Bendik Øygard Reksten Flora CK Rognaldsvåg 46:07
2   201   Vebjørn Lyngstad Førde IL Førde 55:40
SFE-mila menn 17-29 år
1   206   Marius Vedvik Gular Førde 32:02
2   208   Knut Solheim Norddalsfjord IL Florø 37:32
3   209   Lars Bjørbæk   Florø 42:33
4   279   Phillip Helle Ålesund FIK Ålesund 43:24
5   204   Åsmund Guddal Kvarsvik Florø Turn & IF Florø 43:50
6   275   Hussein Chikakuda Flora VGS Florø 45:21
7   205   Øyvind Ramsdal Flora CK Florø 50:13
8   207   Terje Kristoffer Trengereid   Florø 50:27
9   203   Lars Andreas Trengereid   Florø 51:00
10   274   Erik Morken   Førde 52:10
SFE-mila menn 30-39 år
1   210   Halvard Seljesæter   Førde 36:54
2   216   Kai Andre Kilnes Førde IL Førde 38:34
3   280   Johannes-Henrik Myrmel Gaular IL Sande i Sfj 39:26
4   211   Øystein Garfors   Naustdal 43:54
5   247   Jamshid Abdali Florø Turn & IF Florø 44:31
6   277   Per Kristian Elde Elde Rugsund 45:04
7   214   Stig Svendsen Savland Tambarskjelvar IL Naustdal 45:25
8   213   Trond Lauvås   Bergen 56:39
9   215   Kenneth Lauvås   Bergen 57:03
SFE-mila menn 40-49 år
1   224   Vidar Sire Ål Idrettslag Torpo 39:11
2   218   Stig Solheim   Florø 39:14
3   282   Eivind Senneset Flora CK Florø 39:21
4   228   Svein Ove Alisøy Førde IL Førde 39:58
5   221   Eivind Rauset Gloppen FIL Sandane 40:54
6   276   Arne Løkkebø Eikefjord IL Eikefjord 41:18
7   217   Odd Arild Dale Førde IL Førde 42:16
8   219   Jan Erik Øygard Førde IL Førde 43:43
9   299   Andre Høyset EIL Friidrett Eikefjord 43:51
10   298   Martin Eimhjellen Hyen IL Hyen 44:02
11   226   Otto Svein Ramsdal Flora CK FLORØ 45:43
12   222   Stein Kjetil Holvik   Florø 46:19
13   227   Børge Svardal SFE-BIL Florø 46:58
14   223   John Anders Økland   Askvoll 49:47
15   225   Terje Lyngstad Jølster IL Førde 55:44
16   281   Anstein Aa   Eikefjord 56:10
17   283   Cato Blystad   Florø 57:19
SFE-mila menn 50-59 år
1   232   Magnar Solheim Norddalsfjord IL Florø 36:11
2   233   Geir Tore Leversund Eikefjord IL Eikefjord 41:03
3   288   Aage Torvanger Florø Turn & IF Florø 41:45
4   244   Dagmund Ramsdal Flora CK Florø 42:50
5   242   Einar Strand Olden IL Olden 43:03
6   230   Albert Frøyen   Florø 43:10
7   297   Ove Grimsbø Førde IL Førde 44:25
8   243   Gustav Johan Nydal STX Norway Florø AS Florø 44:57
9   234   Frode Geir Farsund Førde IL Førde 46:05
10   240   Brynjar Holsen Eikefjord IL Eikefjord 48:27
11   241   Per-Øyvind Sørbø Eikefjord Fotball Eikefjord 48:44
12   229   Rune Holme Florø Turn & IF Florø 48:46
13   239   Kjartan Kvellestad Florø Turn & IF Florø 49:33
14   237   Norvald Ospehaug   Naustdal 49:58
15   236   Leif Kilnes Førde IL Førde 50:46
16   273   Bjarne Morken   Førde 54:42
SFE-mila menn 60-69 år
1   251   Odd Haugsbakk   Naustdal 50:18
2   250   Oddvar Helgås Tambarskjelvar IL Naustdal 50:45
3   248   Terje Mo   Førde 51:17
4   252   Bjarte Johan Erdal Sparebanken S og Fj Førde 53:02
5   300   Arne Hauge   Høyanger 53:48
6   254   Andreas Etterlid Førde IL Førde 56:12
7   249   Terje Trengereid   Florø 57:37
8   245   Magnar Gangsø   Sande i S.fjord 58:06
9   253   Hans Bjørn Kvalsvik Florø Turn & IF Florø 58:57
10   246   Nils Lauvås Lindås IL Lindås 1:07:04
SFE-mila menn 70-79 år
1   256   Kjell Odd Steinset Jølster IL Skei i Jølster 49:48
2   272   Sigmund Solheim Florø Turn & IF Florø 52:33
3   255   Knut Thuland   Naustdal 1:13:21
SFE-mila kvinner 12-16 år
1   259   Lina Kristine Sørbø Eikefjord IL Eikefjord 48:43
SFE-mila kvinner 30-39 år
1   261   Marit Stuhaug Tambarskjelvar IL Naustdal 44:18
2   286   Bente Bakke Nødset Aktiv Mot Kreft Førde 44:43
3   260   Camilla Elisa Savland Tambarskjelvar IL Naustdal 48:23
4   293   Kristin Guldhav Aktiv Mot Kreft Førde 55:00
5   295   Camilla Laukeland Aktiv Mot Kreft Førde 58:06
SFE-mila kvinner 40-49 år
1   266   Monique Eide   Florø 47:48
2   263   Ingunn Selås Florø Turn & IF Florø 48:28
3   285   Anja Lena Selstad Eggen Aktiv Mot Kreft Førde 50:28
4   262   Unni Kvamme   Haukedalen 51:54
5   289   Solveig Stranden Fadnes Aktiv Mot Kreft Førde 53:09
6   284   Lise Monsen Florø Turn & IF Florø 56:17
7   264   Gry Aase Alnes   Førde 56:23
8   265   Turid Vallestad Haukedalen IL Haukedalen 1:00:53
9   294   Kristin Burø Aktiv Mot Kreft Førde 1:01:00
SFE-mila kvinner 50-59 år
1   269   Anna Margrethe Tråve Lærdal IL Borgund 40:53
2   292   Oddny Ringheim Kondis Bergen Fana 48:33
3   287   Hilde Karine Tandstad Aktiv Mot Kreft Naustdal 51:34
4   291   Helene Nes Aktiv Mot Kreft Søreidgrend 53:10
5   278   Anne Marie Fagerstrøm Florø Turn & IF Florø 1:01:42
SFE-mila kvinner 60-69 år
1   270   Solveig Svardal Eikefjord IL Eikefjord 49:59
2   271   Sigrid Gjelsvik Tambarskjelvar IL Naustdal 51:55
GDF SUEZ - 5km menn 12-13 år
1   402   Vetle Uhre Hammersvik Førde IL Friidrett Førde 18:31
2   406   Erik Johannessen Skrede Førde IL Friidrett Førde 19:44
3   450   Brage Burø Sunde Førde Il Langrenn Førde 19:54
4   403   Håvard Moen Taule Førde IL Friidrett Førde 19:57
5   408   Eirik Rauset Sandane Turn & IL Sandane 20:18
6   407   Johan Johannessen Skrede Førde IL Friidrett Førde 21:10
7   401   Kent Ove Sæten Hyen IL Hyen 22:23
8   405   Vebjørn Litsheim Løkkebø Førde IL Friidrett Førde 22:47
9   447   Sondre Hovland   Florø 22:52
10   456   Tore Eimhjellen Hyen IL Hyen 25:49
11   445   Christian Andreas Eggen Førde IL Friidrett Førde 27:11
12   404   Skjalg Are Lyngstad Florø Turn & IF FLORØ 27:18
13   438   Isac Skjølberg Bremanger IL Bremanger 27:30
14   439   Matias Skjølberg Bremanger IL Bremanger 28:10
15   440   William Bakken Jevnaker IF Jevnaker 28:55
GDF SUEZ - 5km menn 14-15 år
1   410   Andreas Rauset Sandane Turn & IL Sandane 18:12
2   458   Jostein Vedvik Førde IL Førde 20:52
3   436   Einar Hope Kleppenes Flora CK Florø 23:08
4   409   Vegard Ramsdal Flora CK Florø 25:32
GDF SUEZ - 5km menn 16-17 år
1   453   Bendik Grimsbø Førde IL Førde 18:07
2   460   Vegard S Hegranes Førde IL Førde 18:29
3   411   Torbjørn Knapstad Endestad Eikefjord IL Eikefjord 19:07
4   412   Joakim Vedvik Førde IL Førde 19:28
5   413   Marius Andre Langø Flora CK Florø 25:48
GDF SUEZ - 5km menn 23-29 år
1   414   Sigurd Hugseth Holme Naustdal 35:07
GDF SUEZ - 5km menn 30-39 år
1   459   Sigbjørn Reigstad Osterøy IL Valestrand 17:18
2   457   Ivar Andre Slinde Jølster IL Førde 20:26
GDF SUEZ - 5km menn 40-49 år
1   415   Jørund Hammersvik Førde IL Friidrett Førde 17:46
GDF SUEZ - 5km menn 50-59 år
1   443   Tom Roger Johansen SAS Group Club Fana 19:49
2   437   Johnny Kleppenes Flora CK Florø 24:43
3   449   Jan Taule Førde IL Førde 25:40
GDF SUEZ - 5km menn 60-69 år
1   446   Harald Nygård Aks-77 Isdalstø 17:44
2   417   Johs Slethaug Hovding Nyborg 24:14
3   416   Ståle Thuland Kyrkjebø IL Kyrkjebø 24:26
4   419   Sigbjørn Vårdal   Askvoll 29:47
5   418   Reidar G Huus Flora Turlag Florø 30:55
GDF SUEZ - 5km menn 70-79 år
1   421   Harald Klakegg   FØRDE 29:00
2   420   Nils Gisle Fløholm   Florø 41:53
GDF SUEZ - 5km kvinner 12-13 år
1   422   Inga Kårstad Skaar Førde IL Friidrett Førde 22:13
2   423   Elise Isolde Stenevik Florø Turn & IF Florø 23:08
3   444   Vilde Sørbotten Johansen Florø Turn & IF Florø 24:03
4   451   Alice Hugøy Florø Turn & IF Florø 33:55
GDF SUEZ - 5km kvinner 14-15 år
1   434   Ingrid Næss Johansen Gneist Fana 19:44
2   424   Renate Pollen Førde IL Førde 22:22
3   425   Åsa Lerum Førde IL Førde 23:18
GDF SUEZ - 5km kvinner 16-17 år
1   426   Selma Andreassen Florø Turn & IF Florø 23:18
2   435   Kamilla Hope Kleppenes Florø Turn & IF Florø 23:43
3   455   Camilla  Eimhjellen Hyen IL Hyen 29:10
GDF SUEZ - 5km kvinner 18-22 år
1   454   Beth Alice Eimhjellen Hyen IL Hyen 30:08
GDF SUEZ - 5km kvinner 30-39 år
1   427   Kathrine Holme Holme Jessheim 35:07
GDF SUEZ - 5km kvinner 40-49 år
1   429   Gry Vågane Jølster IL Skei i Jølster 20:32
2   430   Ann-Sissel Tresnes   Florø 22:47
3   441   Ann Mari Sundal Bøe Florø Turn & IF Florø 23:57
4   442   Vivian Nekkøy Florø Turn & IF Florø 27:27
5   428   Vigdis Guddal EWOS Florø 28:18
GDF SUEZ - 5km kvinner 50-59 år
1   448   Anne Sissel Nordbotten Fjord1 Florø 24:42
2   431   Irene Knapstad Eikefjord IL Eikefjord 28:29
GDF SUEZ - 5km kvinner 60-69 år
1   433   Magnhild Myklebust Florø Turn & IF Florø 25:28
SFE-mila mosjon
        Øivind Gjengseth Nordea IL    
    500   Sølvi Annie Eriksen Florø    
    501   Ingunn Skeide Bulandet    
    502   Ståle Mulehamn Svelgen Turn & IF    
    503   Øyvind Nordtveit Florø    
    504   Thomas Hagen Bjørøyhamn    
    505   Waka Takayanagi Robert Florø    
    506   Janecke Pedersen Florø    
    507   Harry Gram Førde IL    
    508   Turid Steen Weckhorst Florø    
    509   Martin Grotle FSM    
    510   Torill Irene Barstad Florø    
    511   Tove Beverli Stavø Stavang    
    521   Anny Langø Florø Turn & IF    
    268   Sissel Berle Florø    
    512   Sissel Svarthumle Strømmen Florø    
    513   Reidar Høyset Eikefjord IL    
    514   Petter Refsnes Florø    
    515   Gerd-Sissel Kinn Florø    
    516   Vidar Steinhovden Trondheim    
    517   Ingebjørg Barstad Florø    
    519   Ragnhild Høyset Eikefjord IL    
    522   Siv Madsen Florø    
    525   Tore Havn Florø    
    526   Ingrid Myklebust Florø    
    527   Kari-Ann Søreide Florø    
    528   Sissel Risnes Førde    
        Rolf Endestad Florø    
        Robert Endestad Florø    
GDF SUEZ - 5km mosjon
    700   Bjørg Reknes Florø Turn & IF    
    701   Marit Solheim Sørdal Florø    
    702   Kåre Ness Askvoll    
    703   Oddvar Kjell Grotle Florø Turn & IF    
    704   Erik Veum Florø    
    705   Sissel A Nødset Grotle Fjord1    
    706   Vilde Slettevold Florø    
    708   Ola Sørdal Florø    
    709   Marit Bjerck Værøy Florø    
    710   Håvard Vedvik Florø    
    711   Målfrid Ottesen Florø Turn & IF    
    712   Randi Leirvåg Florø    
    713   Margot Svarthumle Florø Turn & IF    
    714   Jorunn Sundal Høyanger    
    715   Herdis Elin Lexau Florø Turn & IF    
    716   Liv Jorunn Vassbotn Aktiv Mot Kreft    
    717   Norunn Stavø Florø Turn & IF    
    718   Maren Johansen Myklebust Dale    
    719   Gisle Skjølberg Bremanger IL    
    720   Einar Bårdsen Naustdal    
    721   Øystein Bang-Olsen Flora VGS    
    722   Randi Olsen Førde    
    723   Hilde Ørjansen Florø    
    724   Therese Hanebrekke Florø Turn & IF    
    725   Esma Hugøy Florø Turn & IF    
    726   Solveig Ørnehaug Florø Turn & IF    
    727   Egil Gulholm Tambarskjelvar IL    
    728   Steinar A Midtbø Norddalsfjord IL    
Kongleløpet (4,2km)
    1   Serine H. Skomsvoll Florø    
    2   Aksel H.  Skomsvoll Florø    
    8   Elham Rostamy Florø    
    9   Sarhar Khasherin Florø    
    10   Gabriel Berg Lillestøl Florø    
    11   Odin Askevold Lillestøl Florø    
    12   Snorre Askevold Lillestøl Florø    
    13   Emma Sandvik Langø Florø    
    14   Magnus Andre Høyset Eikefjord    
    15   Tove Angelica Høyset Eikefjord    
    16   Mathias Rauset Sandane    
    17   Simen Rauset Sandane    
    22   Jakob Stubhaug Florø    
    23   David Stubhaug Florø    
    24   Oda Hage Lambrechts Førde    
    25   Benedicte Sofie Egge Førde    
    26   Victoria Louise Egge Førde    
    29   Kristian Bergvoll Gjelsvik Florø    
    30   Sigurd Levin Savland Naustdal    
    31   Sverre Olai Savland Naustdal    
    32   Kristoffer Einebærholm Brandsøy Florø    
    33   Oskar  Gjervik Florø    
    35   Elias Hovland Florø    
    36   Gard Lindeberg Solheim Florø    
    37   Petter Andre Midtbø Florø    
    38   Sivert Midtbø Florø    
    39   Lasse Midtbø Florø    
    40   Mathilde M. Johansen Florø    
    41   Thale Sørbotten Johansen Florø    
    42   Iselin J.  Myklebust Dale    
    43   Mira Valvik Snæland Naustdal    
    46   Henriette Stigen Florø    
    47   Hedda Stigen Florø    
    48   Isabella Felle Clementsen Florø    
    49   Julianne Felle Clementsen Florø    
    50   Maria Esp Ellingsund Florø    
    51   Inger-Marit  Soltvedt Florø    
    52   Janne_kristin Soltvedt Florø    
    53   Hans-Erik Soltvedt Florø    
    54   Trond-Vegard Soltvedt Florø    
    55   Synnøva Kårstad Skaar Førde    
    56   Areill Ulltang Savland Førde    
    57   Petter Odin Erlingsson Florø    
    58   Imre Tobias Erlingsson Florø    
    59   Selma Førde Florø    
    60   Sigrid Selås Stavang Florø    
    61   Mathilde Vedvik Ødejord Florø    
    62   Ruffa Storevik Solheim Florø    
    63   Christoffer Storevik Solheim Florø    
    64   Malin Sunnarvik Florø    
    67   Ørjan Ørjansen Solheim Florø    
    68   Thea Ørjansen Solhem Florø    
    69   Lisa  Engen Florø    
    71   Ingerid  Alvsåker Florø    
    72   Vegard Alvsåker Florø    
    73   Anna Melvær Florø    
    74   Johan Melvær Florø    
    75   Odin Hjellbrekke Svoen Naustdal    
    76   Andreas H Sleck Florø    
    77   Isabella H Sleck Florø Turn & IF    
    78   Olivia H Sleck Florø Turn & IF    
    79   Fredrik B Råheim Førde    
    80   Martin B Råheim Førde    
    81   Iris Nielsen Florø    
    82   Sondre Pedersen Florø    
    83   Andrine L Horgen Florø    
    84   Lina E Brandsøy Florø    
    85   Margaret G Grov Florø    
    86   Odin Storøyen Florø    
    87   Marthe T Refsnes Florø    
    88   Johanne Gjøringbø Florø    
    89   Tilde Gjøringbø Florø    
    90   Milly Fjæreide Florø    
    91   Martin Rognaldsen Florø    
    92   Ingrid Rognaldsen Florø    
    93   Daniel Jacobsen Førde    
    94   Marte Strømmen Florø    
    95   Alice Hugøy Florø    
    96   Hanne Brendehaug Florø    
    97   Sander Thorstensen Florø    
    98   Theo Thorstensen Florø    
    99   Christoffer Torstensen Florø    
    100   Marino Eimhjellen Hyen    
    101   Emine S Brandsøy Florø    
    102   Matheo S Brandsøy Florø    
    103   Ragni Storøien Florø    
    104   Helle Storøien Florø    
    105   Frøya Storøien Florø    
    106   Remi Heltne Florø    
    107   Mathias K Tordal Florø    
    108   Bertine Edvardsen Florø    
    109   Eirin Edvardsen Florø    
    110   Sofia K Ullaland Florø    
    111   Mariann G Olsen Florø    
    112   Markus Stubhaug Florø    
    113   Maria M Bjerck Florø    
    114   Anna M Bjerck Florø    
    115   Sindre H Underlid Florø    
    116   Sofie Hermine H Underlid Florø    
    117   Arve Madsen Florø    
    118   Evelyn Muchon Florø    
    119   Claus Muchon Florø    
               
    Statistikk 2012: (oppdatert 23.04.2012)      
    13   Maraton      
    23   Halvmaraton      
    89   10km konkurranse      
    58   5km konkurranse      
    29   10km mosjon      
    28   5km mosjon      
    102   Kongleløpet      
    342   Totalt